Oheň, země, voda, vzduch!

24. 10. 2010
Po letošním táboře, na kterém jsme přišli o všechny živly a postupně jsme je museli získat zpět, jsme se rozhodli, že se je naučíme ovládat ještě lépe. A tak jsme se do plnění tohoto předsevzetí pustili hned na říjnové akci.
Kluci museli během jednoho odpoledne zvládnout úkoly patronů živlů, které byly připraveny na čtyřech stanovištích. Prvním úkolem bylo rozdělání ohně a následné zahlazení stop. Na druhém stanovišti museli kluci vypít litr vody, ale měli to ztížené tím, že směli pít, jen když byl ve vzduchu míč, který postupně vyhazovali.
Na rozhledně čekal patron vzduchu, u kterého skauti a vlčata určovali známé stavby v Ivančicích a zároveň hledali jejich polohu na mapě. Posledního patrona země našli kluci na divadle na Réně. A co jiného patří k zemi, než určování rostlin, zvířat, hub a stromů.
Po vyhodnocení všech úkolů přišel vládce všech živlů a sdělil přítomným výsledek. Na konci akce získali skauti a vlčata mapu, do které si budou celý rok zapisovat body podle toho, jak se jim bude dařit v umění ovládání živlů. Každý ještě obdržel skautskou stezku podle svého věku, která jim také pomůže dále získávat různé znalosti a dovednosti.