Se skauty za pokladem

sobota 30. 8. 2014
Ivančické skautské středisko připravilo pro širokou veřejnost na sobotu 30. srpna akci s názvem Se skauty za pokladem. V parku na Réně všechny příchozí přivítaly zemanské dcery Eva a Réna, které dostaly od svého otce Ivana věnem část území a poklad, o který se rády podělí se statečnými dětmi. Aby mohly získat první poklad, musely zvládnout úkoly na 6 stanovištích, kde dokázali svou zdatnost ve středověkých dovednostech. Čekala na ně jízda na koni, lov oštěpem, stavění hradeb města z kostek, střelba u luku, navlékání korálků a poznávání ivančických památek. Po projití celé trasy a splnění všech úkolů, si došly děti k Réně pro poklad a Eva jim předala informace, kde začíná cesta za jejím pokladem. Pro ukrácení času se mohli návštěvníci povozit na lodi po řece, vylézt na síť nebo si prohlédnout žurnál z letošního tábora.