Oheň sv. Jiří 2019

Svatý Jiří je patronem celé Anglie, rytířských řádů, také horníků, sedlářů, kovářů, bednářů, rolníků a skautů. Každý rok si připomínáme, že svatý Jiří bojoval proti zlu stejně jako my skauti. Letos jsme oheň našeho patrona zapálili netradičně u klubovny na Malovansku v posezení u Šneka místo a to ve středu 24. dubna. V tento den si také většina členů ivančického střediska oblékla kroj nebo skautský šátek a celý den ho nesundala. Mezi členy střediska přišli také oldskauti a rodiče, kteří dříve skautovali a dnes do skautu chodí jejich děti. Kromě povídání a zpívání jsme natočili video k celorepublikovému projektu „Neváhej a toč!“, kdy jsme roztočili společně šátek nad hlavou, pomyslný meč skautských rytířů a rytířek a oslavili tak 30. výročí od obnovení svobodného skautingu v naší zemi.