12. skautská drakiáda

neděle 5. 10. 2014
12. skautská drakiáda proběhla letos v neděli 5. října na poli pod penzionem pro seniory. Po zaregistrování soutěžícího byl jeho drakovi změřen ocas a tak se jednoznačně určil vítěz této disciplíny, kterému bylo naměřeno přes 8 metrů.
Každý účastník se snažil dostat svého draka co nejdřív nad zem, a protože počasí závodníkům přálo, létalo nad polem skoro nepřetržitě všech 58 registrovaných draků. Komu se zrovna nedařilo, mohl si v tvořivé dílně vyrobit papírový větrník.
Utajená porota hodnotila hned několik disciplín: O nejkrásnějšího ručně vyrobeného draka, O nejpodivuhodnějšího draka, O nejlepšího letce a O nejlepšího draka akrobata. Vyhlášení výsledků s předáním diplomů a drobných odměn se ujala organizátorka celé akce Ivana Zídková, která všechny přítomné pozvala na 13. ročník skautské drakiády, který proběhne v neděli 4. října 2015.